Важливе про контекстну рекламу
Контекстна реклама залишається найефективнішим видом просування товарів в мережі. Для будь-якого бізнесу чи бренду важливо бути помітними в інформаційному полі, отримати популярність та пізнаваність. І саме контекстна реклама дозволяє досягти цих цілей.
Отримати детальну інструкцію як налаштувати контекстну рекламу, можна в джерелі, де все зрозуміло розкладено по поличках. А тут ми спробуємо розібратись, що ж таке ця реклама, кому вона необхідна, та як правильно і ефективно її використовувати.
Ефективний маркетинговий інструмент
Будь-яка реклама в усі часи була дієвою. Коли торгівля перемістилась в інтернет, реклама теж змінила свій вигляд, але не сутність і призначення. Що таке саме контекстна реклама? Це видача користувачу різних видів оголошень: текстових, візуальних, відеороликів, що ґрунтуються за напрямком на його пошукових запитах. Алгоритм аналізує, які сторінки переглядає конкретний юзер, і в цьому контексті на екрані його гаджету з’являється реклама.
Окреслимо завдання використання контекстних оголошень:
- зачепити свою цільову аудиторію;
- знайти саме тих користувачів, що дійсно зацікавлені в товарах бренду;
- ефективно залучити потенційних покупців на свій ресурс;
- нагадати про себе своїм постійним клієнтам, та стимулювати їх до повторних покупок;
- зробити сайт чи бренд впізнаваним.
Доведено, що вірне налаштування контекстної реклами значно підвищує трафік та продажі. Цікаво, що цей вид маркетингового інструменту діє швидше ніж інші. Вже через кілька днів після запуску оголошень бізнес відчуває позитивні зрушення.
Якою буває контекстна реклама
На кожну групу користувачів націлений визначений вид реклами. Часто ці різновиди поєднують, щоб досягти максимального ефекту. Роздивимось основні оголошення:
- текстова, як правило, показується над або під органічною видачею, вона прив’язана до ключових слів, які рекламодавець вказує в налаштуваннях;
- банерна виглядає як статичний чи рухомий плакат, до якого додається текст і посилання, така реклама сама формує попит, запускаючи медійну кампанію;
- відеоролики з’являються на партнерських сайтах, при налаштуванні є широкі можливості таргетування: вибір аудиторії, майданчику для показу, інтереси та теми юзерів.
Якщо текстову використовують в пошукових запитах, то банерна та відео є медійною. Тобто ці різновиди інформують різні групи користувачів, шукаючи нових клієнтів навіть не в своїй цільовій аудиторії. І такий хід спрацьовує! Пізнаваність бренду підвищується, люди переходять на сайт рекламодавця, цікавляться його пропозиціями. В результаті — зростають продажі, а значить і прибуток.